Na kurtech

V roce 2010 bylo v areálu rekonstruovaného Svitavského stadionu vybudováno nové sportovní a společenské centrum Na kurtech.

Cílem bylo vytvoření podmínek pro trávení volného času jak při sportu, tak po jeho skončení.

Tomuto záměru odpovídá vybudovaný komplex:

  • 5 tenisových kurtů ( patentní deska SIBERA SYSTÉM) s automatickou závlahou, 2 tréninkové stěny, osvětlení 2 kurtů pro večerní hraní, strojovna s přípojkami elektro a plynu pro dobudování zimní haly
  • sportbar Na kurtech s kapacitou cca 40 vnitřních míst, cca 60 míst na terase s možností zahnat žízeň, případně dát si něco k snědku (více Sportbar) s prodejnou a půjčovnou sportovních potřeb (zejména tenisových a in-line)
  • samozřejmostí jsou sprchy, šatny a sociální zázemí pro návštěvníky.

Na kurtech Na kurtech Na kurtech

Slavnostní otevření areálu proběhlo formou tenisového turnaje dne 18.9.2010 s odpoledním a večerním programem za účasti představitelů Města, tenisových nadšenců a osobností svitavského života.

Ukázkou vůle a tenisového nadšení byla účast handicapovaných tenistů Miroslava Brychty (č. 1 v ČR, nejvýše 8. ve světovém žebříčku) a Michala Stefanu č. 2 v ČR, mistr světa ve stolním tenisu), kteří sehráli exhibiční utkání ve čtyřhře. Tímto byla započata spolupráce s Českým tenisovým svazem vozíčkářů, jehož jsme hrdými sponzory.

Na kurtech Na kurtech Na kurtech